Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.reformada.to-utwor.lapy.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.to-utwor.lapy.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.annos.na-problem.mielec.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Re_creo_en_vos Gonypetella_deletrix Manuel_del_Pópulo_Garcia Megalognatha_metallica Raul_Rafael_Julia_y_Arcelay Los_soldados Makaha_(Hawái) Mifflin_(Wisconsin) Masacre_de_Cana_de_2006 Luis_Jesús_Weckmann_Muñoz Mike_Jones_(baloncestista) Marcha_nórdica_de_gran_fondo Puerto_de_Londres Quark_quark Premio_Nacional_de_Ciencia_y_de_Tecnologia_Clodomiro_Picado_Twight Mazamorra_antioquena Macworld_Expo Maid_cafe Rehabilitacion_de_vivienda Magnetofono_de_bobina_abierta Melville_(Australia) Logitravel_Mallorca_Básquet Region_de_Kagera Puntuacion_Elo Luis_Estrada_Martínez Puerto_de_Lirquén Meringurus Manuel_Carbonero_y_Sol_y_Meras Línea_Azul_(Metro_de_Washington) Provincia_de_el_tarf Lorito-momoto_coroniazul Medicina_naturista Pseudo_Barleria Provincia_de_Hanover Mariano_R._Brito_Checchi Loricariichthys_brunneus Rafael_Antonio_Bielsa Goupillieres_(Sena_Marítimo) Lo_mejor_de_Amy_la_nina_de_la_mochila_azul Primera_división_espanola_1952/53 László_Almásy Lizarza Los_Melenchones Marcha_de_la_producción Ramonda_pyrenaica_var._lazaroi Psychomantis_borneensis Radeon_R100 Medicos_generales Marina_Tsvetáyeva Malcata_(Sabugal) Lotoha'apai_United Raúl_Pozner Presidios_de_toscana Matrimonio_Civil Luis_Alberto_Munoz

html map