Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Egligny Efes_Beverage_Group Francisco_Vives_Camino Francisco_Javier_Ugarte_y_Pages Espana_en_el_Festival_de_la_Cancion_de_Eurovisión Estado_de_Madhya_Pradesh Enrique_Urien_(Chaco) Facultad_de_Ingeniería_(Universidad_de_Buenos_Aires) Elecciones_presidenciales_de_Colombia_de_1942 Este_es_el_romance_del_Aniceto_y_la_Francisca_de_cómo_quedó_trunco,_comenzó_la_tristeza_y_unas_pocas_cosas_mas_.. Famaillá Esomus_longimanus Eulasia_genei Encargado_de_negocios Eduardo_Saénz_de_Buruaga_y_Polanco Eritroleucemia Espuela_silvestre Face_Value_(album) Estación_Altona Enguterothrix Eyes_of_eden Flecha_Roja_(revista) Ferrandia_arabica Eladio_Jiménez Francesillo_de_Zuñiga Escuela_Critica_de_Frankfurt Forasuche Fauna_espanola El_Transportador_2 Fashion_Rocks_2007 Francisco_Bultó El_lenguaje_de_programación_C Fedia_tridentata Foxburg_(Pensilvania) El_Verdad_y_Reconciliacion_(Halo) Eleutherodactylus_acmonis Estación_Luz Escritura_etípica Fondo_de_Inversion_Social_(FIS)_en_Chile Extra_baja_frecuencia Fox_Faith Eutanasia_animal El_Terror_(Revolucion_francesa) Estado_de_la_libertad_en_el_mundo Flora_der_Gegend_um_Frankfurt_am_Main El_conformista Florilegium_Amplissumum_et_Selectissimum Era_Tenpyō-Kanpō Fernando_Sanjurjo Escandalo_de_corrupcion_del_canal_de_Panamá Eugène_Lefebure Estación_El_Fuertecito Enciclopedia_Yonglè Espacios_naturales_protegidos_de_la_Comunidad_Valenciana Eusquera_roncalés

html map