Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Mercedes_Benz_CLR Malalas Luis_García_García Red_de_Área_Local Massay Maria_de_Huerva Receptores_tirosín_kinasas Raul_Durán_Reveles Presidente_de_la_Federacion_Rusa Mayfield_(Pensilvania) Línea_iliopectínea RPAP Rabo_de_lagarto Marqués_de_Santillana GooPhone Migración_indoirania Gonophora_aemula Macizo_Altai Masahiro_Chono Quercus_chrysolepis_subsp_tomentella Queen_Videoclips Matt Lucie_Chenu Primera_Nacional_de_futbol_femenino_2007_08 Punta_Barff Luis_Fernando_Ramirez_Acuna Lorenzo_Tiepolo Melton Línea_C_5_(Cercanías_Valencia) Lucrecia_Borja Rebelión_de_Cisteil Los_corraleros_de_majagual Provincia_de_Cauquenes Mauricio_López-Roberts María_Simon Magnus_Isacsson Rafael_Rubio_Carrión Psicólogo_educativo Mercedes_Sosa Microzide Manuela_Pico Los_renglones_torcidos_de_Dios Qatesh Mercè_Bruquetas_i_Lloveras Mesala Quique_Gonzalez Melaka_Governor_Cup Metro_(canal) María_Salceda_Elvira_Gomez Región_de_Basilicata Pseudotriccus Precipitadores_electrostáticos Quark_fondo Ratona_de_pecho_crema Mariano_Pidelaserra_i_Brias

html map