Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Ann_Weaver_Hart Avianca_Ecuador_SA. Auf Aya_Kitou Here_We_Go_(canción_de_Moonbaby) HH-60 Axn Historia_del_Esperanto Historia_de_la_Catedral_Basilica_de_Nuestra_Senora_del_Pilar_de_Zaragoza Anionicos Hedyphylla Armonicos_esfericos Anhanguera_(Pterosaurio) Modo Guliaipole Assassin's_Creed_III Hypericum_webbianum Asociacion_de_Críticos_de_Cine_de_Los_Ángeles Anna_Lizarán Armando_Nieves Huerta_Nueva-Puerto_de_la_Torre Apeadero_Don_Roberto Area_Metropolitana_de_Valparaiso Areas_naturales_protegidas_por_el_Estado_del_Perú Movistar_Investigacion_y_Desarrollo Modernismo_brasileño Grupo_Antipartido Hueso_(equipo_ciclista) Holmen_(Wisconsin) Antonio_Perea Historia_de_vanuatu Atlético_Rafaela Hulu Grupo_Desportivo_Ribeirão Apis_mellifera Antoni_Badrinas_i_Escudé Habitas_con_jamon Hồ_Xuan_Hương Auritz_Burguete Hype_Williams Milmyeon Montaña_de_Montjuïc Mosaico_de_los_peces_de_Tarragona Holy_Wars...The_Punishment_Due Avatamsaka_Sutra Guadalupe_Oeste Movimiento_del_Software_de_Código_Abierto Harya-na Associação_Brasileira_de_Rugby Angel_Chiclana_Cardona Aublet Guardia_de_San_Miguel_del_Monte_Gargano Mucrochelifer_borneoensis Hydrocyphon_uenoi Armería_(municipio)

html map