Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.na-cecha.legnica.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.alter.ta-zimny.warmia.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.beatae.ta-zimny.warmia.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Hermandad_de_las_Siete_Palabras_(Vivero) Anomalocarido Monte_Urgull Anos_1610_a._C. Asimilación_(lingüistica) Antonio_Albendea Holometabolia Auvers_(mancha) Guagipal Monnes Astronomia_(revista) Aviacion_Naval_francesa Artur_de_Oliveira Híeracon Hatiora_salicornioides Halcón_de_eleonor HD_123999 Hemorragia_posparto Mitologia_de_Chiloé Movimiento_humanista_de_ecuador Asociacion_espanola_de_nomenclatura_taxonomia_y_diagnóstico_de_enfermería Headlines_and_Deadlines_–_The_Hits_of_a-ha Araguanã Hunter_Hayes Hermandad_de_la_Soledad_de_Almeria Min-Soo_Kang Athamanta_cervaria Iadus_(tribu) Mujer_X Guaraná I'm_your_Fan Heraion_de_Olimpia Antireumático Hominoideos Arum_cylindraceum Herman_Anschütz-Kaempfe Avellaneda Monumento_al_NS Mottura Axpe_Marzana Miquel_Garriga_i_Roca Asociacion_Nacional_de_Mujeres_Españolas Arlanda Antiguas_Cortes Guesa_(Navarra) Aubergenville Arguloida Hardap_(Namibia) Montceau_les-Mines Anisopetala Half-Life:_Counter-Strike Arisba Arindam_Bhattacharya Asarca_crocata Monumento_de_guerra_al_distrito_de_columbia

html map