Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Elecciones_presidenciales_de_Paraguay_de_2008 Estadio_La_Rotaria Estadio_El_Alcoraz_(Huesca) Embalse_Los_Molinos FC_Concordia_Basel Eslavonia_Oriental,_Baranya_y_Sirmia_Occidental Frank_Stella Embalse_de_Pozo_de_los_Ramos Ferreteria_Bostón_Perez_Zeledón Escudo_de_navarra Edwardsville Escuela_de_negocios_de_jerez Estrella_gigante_luminosa El_fusilamiento_de_maximiliano Fernando_Ortiz_Arana Elasticidad_precio_de_la_oferta Escudo_de_la_universidad_de_la_rioja El_calvo_de_la_loteria Estación_de_Portillo Edward_Mars Eucalipto_flor_roja Fontenay_le_Pesnel El_señor_Ibrahim_y_las_flores_del_Coran_(película) El_embrujo_de_Shanghai_(2002) Elecciones_presidenciales_de_Venezuela_de_1855 Festival_Internacional_de_Cine_de_San_Sebastián_1958 Exideuil Fiebre_hemorragica_de_Omsk Eulogio_Aranguren Estudio_analitico El_Musical_de_tus_Sueños Fenómeno_Warcraft El_fantasma_de_la_ópera_(musical_de_1986) Eugenio_Napoleón_de_Suecia Eduardo_Gerolami Fernanda_(nombre) Edward_Mutesa_II Eduardo_Borrás Edward_B_Tylor Fiat_Punto_EVO Escuela_catequistica_de_Alejandria Ejército_Revolucionario_Insurreccional_de_Ucrania Emraan_Hashmi Francisco_Ríos_González Elecciones_Autonómicas_Vascas_(2001) El_Chocolate El_planeta_de_los_simios_(película_de_2001) Estanislao_Pérez_Pita Elecciones_Autonomicas_del_Pais_Vasco_(1980) Evotranspiración Estrellas_en_el_hielo:_El_baile Fearless_(película) Esteban_Márquez_de_Velasco Fadrique_Álvarez_de_Toledo_y_de_Aragón Fina_Basser

html map